Jdi na obsah Jdi na menu
 


..


Bruce Lee

 

http://www.erlink.cz/klik/VWJRcgVh

Bruce Lee se narodil 27.listopadu 1940 v San Francisku. Prakticky celé svoje dětství strávil v Hongkongu. Od svých vrstevníků se moc nelišil, byl poměrně hubený, malý a ve tváři bledý, měl velice dlouhé ruce a kolísavou chůzi. Chodil do základní školy v Kowloone, o tomto místě se později velice nerad bavil, styděl se že jako jediný kluk chodil do dívčí školy. Lee Hoi Chue, jeho otec, byl slavnýmoperním zpěvákem v Kantonese Opera Company, tradiční čínské opeře. Bruce měl dvě starší sestry, Agnes a Phoebe a staršího bratra Petera. Nakonec se narodil jeho mladší bratr Robert. Bruce se pěti měsících vrátil s rodiči do Hong Kongu. Změna prostředí způsobila to, že byl Bruce často nemocný. Jeho filmová kariéra začala už ve třech měsících, kdy hrál ve filmu Golden Gate Girls. Jako dítě hrál v Hongkongu pod jménem Li Siu Loong (malý drak). Byl vždy oblíbený a plný energie.
Bruce Lee byl známý pouliční rváč. Začal studovat Wing Chun a často měřil síly s žáky ostatních škol. Na jeho devátých narozeninách v domě na Nathan Road nechyběl žádný z jeho nejlepších přátel William Cheung, který se zabýval wing - chun. Cheung o cvičení kung - fu Bruceovi s tváří herce nikdy neřekl, ani ve snu ho nenapadlo, že by ho to mohlo zajímat. O to větší bylo jeho překvapení když Bruce o pět let později (1954) Lee Siu Loong požádal o nějaké informace o kung - fu škole kterou navštěvoval. Předtím, než Bruce poprvé vstoupil do tělocvičny, musel si pomocí Cheunga a jeho strýčka vyprosit souhlas rodičů. Přijetím Bruce do tělocvičny Yip Mana se Bruceho život velice změnil, ze školy vždy utíkal na trénink, kde byl až do večera. V tréninku byl neúnavný, za rok zvládl technicky převýšit spoustu starších žáků Yip Mana, což je velice překvapilo, považovali totiž Brucea za namyšlenou filmovou hvězdu. Trénoval stále víc, k win chun přidal tai-chi-chuan a velice se mu zalíbil čínský box.

V roce 1959 odjíždí jako osmnáctiletý do rodného San Francisca v USA.

Ve státech chtěl Bruce vyučovat kung - fu. Bydlel v San Francisku u jeho známého a později se přestěhoval nad restaurací Ruby Chow v Seattlu, kde pracoval jako číšník. Ve dne studoval a v noci pracoval. Ve volných chvílích trénoval. Vystudoval Edison Vocational High-School v Seattlu a filozofii na univerzitě ve Washingtonu. V té době se z pouličního rváče stávál dospělý zodpovědný vyrovnaný muž. Bruce otevřel malý klub, jenž nazval Jun Fan Gung Fu Institute. Nejprve chtěl vybudovat síť škol, ale pochopil, že se musí žákům věnovat individuálně což by u většího množství škol nebylo možné.

Roku 1963 na jaře začala klub navštěvovat Linda Emery, jíž si v červnu 1964 vzal za manželku. Tou dobou otevírá Bruce Lee se svým přítelem druhou školu v Oaklandu, Californii. Bruce nerespektoval nepsané pravidlo, že kung fu se smějí učit jen Číňané a vyučoval lidi bez rozdílu, což vyvolávalo odpor v tradičních školách. Krátce po Bruceovi si svoji školu na Broadway otevřel také mistr kung fu Wong Jack Man. Jeho společníkům se nelíbil Bruceův přístup a vyžádali si jeho souboj s Wong Jack Manem. Pokud prohraje, musí zanechat vyučování "bílých".

Google
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zdar

(michal, 28. 7. 2008 13:34)

cau pls napiste jake bojove umeni delal bruce lee

Rada

(Admin stranek, 11. 4. 2008 21:29)

No ja taky nemam moc filmu od Bruce Leeho mam jen Draci zivot a Cesta draka .. myslim si ze nejlepsi si uz je kdyz chces nakej film koupit pres net , je to dcl levny a mas to pak svoje ..

bruce lee

(honza, 27. 2. 2008 19:54)

Byl to velkej hrdina
nikdo na něj nikdy ne-
bude mít jo to fakt
borec budeme na něj
pořád spomínat

bruce

(maja krpelanova, 23. 2. 2008 15:25)

je fakt hrdina...dal kazdemu sancu... bez rozdielu..on si ziakov nevyberal podla rasy..proste veril ze ked niekto chce tak to dokaze..a to z neho spravilo hrdinu.

Bruce Lee

(Valkira, 20. 12. 2007 18:28)

Bruce Lee je jeden z nejlepších bojovníků, který dokázal snad i nemožné! Každý z hollywodských hvězd by chtěl být alespoň z poloviny takoví jako on! Byla to veliká ztráta když svět přišel o nejvěršího bojovníka ze všech! Každý má svůj idol ale v bojovém umění je a vždy bede na prvním místě! Každý malý kluk i holka ví kdo byl Bruce Lee.

Bruce Lee

(The Best, 25. 11. 2007 21:00)

Nikdo na neho nemel a ani ted na neho nikdo nema!!!!

MOJE CESTA

(INDI., 14. 11. 2007 16:50)

BRUCE TEN JEDINEČNÝ A NIKDY NEPŘEKONATELNÝ BOJOVNÍK SVOJÍ RYCHLOSTÍ PŘESNOSTÍ AFILOSOFICKÝM NADHLEDEM AMOUDROSTÍ JE NESMRTELNÝ DĚKUJI ZA TO ŽE JE .ALESPON´ V DUCHU JSEM PŘI KAŽDEM CVIKU S NÍM.ŮCTA aDÍK.INDI

Bruce

(jena, 8. 11. 2007 22:19)

velmistr bojových umění....respect

Nejen umělec bojových umění

(Yech.man, 5. 11. 2007 14:44)

Bruce, byl nejvíce znám jako legenda mnoha fimů, kterými přivedl čínská bojová umění do světa. Je to právě Bruce, kdo dakázal dovést wing chun k dokonalosti. A je to Bruce, kdo si dokázal vytvořït vlastní velice zajímavou, ale složitou filozofii, bez které se kung-fu učit nedá. Je to můj veliký idol a vzor jako mnoha dalších lidí po celém světě.

velky a mrstny drak

(tomas, 3. 11. 2007 17:19)

bruce lee je nevjetsi bojovnik bojovich umeni

Bruce

(LEGENDA, 14. 9. 2007 20:42)

BRUCE LEE - to je prostě legenda. To co dokázal on už nikdy nikdo na světě nedokáže. Ta rychlost,pružnost,tvrdost.. prostě se to nedá ani popsat. Každý den si říkám,jaký by to bylo,kdyby ještě žil. Bruci,si moje legenda!!!!!!

Muj nej. idol !

(Romanos, 20. 7. 2007 1:03)

byl dokonce i ve znameni strelce jako sem ja,ae to neznamena ze by semnou melo neco spolecnyho souviset ,proste nikdy na nej nebude mit a konec!!

MUJ NEJLEPSI A NEJVETSI IDOL NA SVETE!!!

(Romanos, 20. 7. 2007 1:01)

Proste muj nejlepsi idol,miluju bojova umeni a ty jeho zevseho nejvic,proste nikdy nanej nikdo nebude mit i kdyz je po smrti,jeho techniku a rychlost nebude nikdo nikdy umet tak ovladat jako on,i kdyz se oto nekdo pokusi,jak tai rika ondra,proste by vsem natrhl prdel,on je pro me nejdulezitejsi bojovnik na svete proste,chtel bych to tak vsechno ovladat a znat to jako on,alespon trochu,ale to se my asi nikdy nepodari,a asi nikomu,no proste muj nejvetsi idol,no a jeho filmy nemaj proste ani jedinou chybicku,proste jak to upe ve filmech prozival daval do toho uplne vsechno,celej zivot trenoval a vlozi celej svuj zivot do bojovych umeni,proste neprekonatelnej frajer!!!! Moje ICQ-373170254

náš bruce lee

(kuře lee, 19. 7. 2007 10:53)

jeto pravě on ktery proslavil kung fu ,činsky box . proto je legenda bojových sportu . jaho uznavam jako svuj idol .ja nato nikdy neměl ale doufam ikdyž je v neby bojovniku tak nanej nikdy nezapomenu.

BRUCE

(ONDRA, 17. 7. 2007 2:17)

No nikdy se nikdo nemuze rovnat Bruce leeovi!Byl to moc dobrej bojovnik a nikdy nikdo byho nezmlatil!Prostě pro me je jenom on ten kterej se mi libi!Jean Claude Van Dame to je buziček kterj jenom ze sebe dela!Bruce lee by mu natrhl prdel!PROSTĚ BRUCE LEE JEDINE PRO ME TOJE MUJ MILACEK!

karvai

(karvai, 11. 7. 2007 17:02)

Bruce Lee je legenda která nikdy nevihasne neskuteční bovovník.

muj vzor

(jan palaš, 29. 6. 2007 20:31)

chtěl bych byt jako on ale to se mi asi nepodaři je to fakt borec nikdo se mu nikdy nevirovna

my icq 340 142 983

(kuba, 18. 6. 2007 21:38)

ikdyz nedelam zadne bojove umeni ale je to borec divam se na jeho filmy porste machr kdyz tak se kuknete na youtube napiste bruce lee a sou tam super videa ;)

Bruce Lee

(PATIV, 15. 6. 2007 10:07)

Nepřekonany bojovnik

bruce lee

(karlos, 14. 6. 2007 15:01)

jo je to fakt nejlepsí bojovnik co kdy byl nema na nej nikdo je to muj velkej vzor protoze delam zavodne karate a chci umet alespon polovinu toho co on!!